Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Sınav Soruları ve Cevapları » Boyun fıtığına ne iyi gelir?

Boyun fıtığına ne iyi gelir?

4390_zko_teardrop-300x197 Boyun fıtığı ağrısı çeken kişi öncelikle psikolojik ve fiziksel olarak biraz olsun rahatlatılması için ilaç tedavisi uygulanır. Boyun fıtığı ağrıları sancıyla karışık dayanılması güç ağrılardır ve bu yüzden ilk müdahalede ağrıların en aza indirilmesi amaçlanır. Boyun fıtığının genel nedeni psikolojik olduğundan dolayı, öncelikle hastadaki psikolojik eksiklikler doldurulması açısından gerekli rehabilitasyon işlemi başlar.
Fizikoterapi tedavisi, rehabilitasyonun yanı sıra çok önemli bir yere sahiptir. Boyun fıtığı ağrılarında boyun bölgesine nöral terapi, soft lazer kızıl ötesi ışınları, vücudun iç noktalarına kadar iner ve ağrılı bölgelerdeki kanlanmaları sağlar. Kan akışını olumlu yönde etkiler. Sancıyan sinirlere kan akışı sağlandığından dolayı tekrardan hayata dönerler. Bu sayede bölgede iyileşme görülür.
Ağrılı bölgelerdeki adele spazmlarını gidermek için de ilaç tedavisine devam edilir. Boyun ve bel ağrıları vücut üzerinde en çok görülen ağrılardır.

Google dan Gelen Aramalar:

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt