Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Sınav Soruları ve Cevapları » Alışveriş Bağımlığının Belirtileri

Alışveriş Bağımlığının Belirtileri

4390_zko_teardrop-300x197Bağımlı olan bir insanın belirtilerini; kredi kartı harcamalarından, eşyalarına aşırı düşkünlüğünden ve haftada alışveriş merkezlerine 2-3 kere girip çıkmasından anlayabiliriz.Bağımlılık nedenleri ise, kişinin ortam içerisinde çok fazla alışverişe başlaması, maddi rahatlık ve kişisel özgürlükten kaynaklanabiliyor
Böyle durumlarda kişilerin kendilerini kontrol edebilmeleri adına birçok yerden destek almaya ihtiyaçları vardır. Bu destekleri gerekirse bir doktordan veya psikologdan alabilirler. Bunun yanında bu sorunu kendi başlarına da halledebilirler. Kendi iradelerine sahip çıkarak ve alışverişe gitmemeyi kendi kafalarına koyarak birçok şekilde bu sorun çözülebilir. Bu yüzden aynen sigara gibi öncelikle bu işi kendi kafamızda bitirmemiz gerekiyor. Aksi takdirde yapılan çabalar boşa gitmektedir.
Bu olayı kendi kafanızda bitirdiğiniz zaman otomatik olarak alışverişe gitme isteğiniz azalacak ve alışverişte harcadığınız ciddi meblağlardaki paralar cebinizde kalacak ve tasarruf etmiş olacaksınız. Eğer siz de alışverişte çok fazla para harcıyor ve kendinize engel olamıyorsanız yapmanız gereken öncelikle kendi kafanızda alışveriş isteğini bitirmektir.
Henüz yorum yapılmamış.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt