Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Nasıl Yapılır ? » Ankara Halı Yıkama İşlemleri

Ankara Halı Yıkama İşlemleri

UnknownAnkara Halı

Halı yıkatmaya karar verdiniz ve gündelikçe hizmetliler tutarak yıkatma işlemi yerine, profesyonellere ve makinelere bırakmak daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bu halınızın daha kaliteli yıkanmasına yarayacak ve daha az maliyetin tutmasını sağlayacaktır. Halılarınız yumuşak ve temiz olması için her zaman insan elinden yapılanlarda her ne kadar iyi olsa da makineler sadece halı yıkama için üretildiği için, en doğru işlem yapılacaktır ve size teslim edilecektir. Eğer halı yıkatmaya karar verdiyseniz ve uygun yer arıyorsanız, Ankara halı yıkama firmasını seçebilirsiniz. Sadece irtibata geçmeniz yeterlidir, adresine gelinir ve ücret hesaplandıktan sonra halı yıkama işlemleriniz başlar.

Ankara Halı Yıkama İşlemleri

Sadece tek bir yer de değil birçok şube aynı işlemler uygulanmaktadır. Çankaya halı yıkama hizmeti de size sunulacak diğer ilçelerden bir tanesidir. Yapılan işlemler arasında ise;

  • Sizden alınan halılar belli başlı işlemlerden geçer. İlk önce toz çıkarma makinesinden geçerek halı üzerinde bulunan toz varsa alınır veya çok eski bir halı ise kullanıma geçecekse tamamı ile toz, topraktan arındırılır
  • Toz alma işlemi biten halılar, su dolu havuza bırakılarak halının yumuşaması ve derine işlemiş pisliklerin çıkması sağlanır.
  • Sonra düz bir zemine yatırılarak, halı yıkama işlemi başlanır. Bu işlem esnasın da 2 veya tek kişi yapabilir. Tamamı ile halı zarar vermeyecek halı temizlik malzemeleri kullanılır.
  • Halı durulandıktan sonra, yavaş yavaş katlanarak iyice suyu akıtılır.
  • Su ile işlem bittikten sonra, halı kurutma makinesinin içine koyularak halının dönmesiyle tamamı ile kurutulur.
  • Halıların güneşte kuruması, halıyı eskitir ve kurutabilir. Bu sebepten dolayı en güvenilir olan halı sıkma makinesidir.
  • Bu işlemler bittikten sonra halı son kez üstü süpürülerek, parfüm sıkılır.
  • Son olarak da paketleme işlemidir. Bu işlemde halı boyutlarına göre ayrılan poşetler geçirilerek halılar muhafaza edilir ve alınan adrese teslim edilir.

Halı Yıkatma Firması

Halı yıkatma işleminin yaygınlaşmasından sonra birçok firma halı yıkama işine girmiş ve oluşan rekabetten dolayı halı yıkama fiyatları da düşmüştür. Sadece halı yıkama olarak da değil, temizlik için koltuk yıkattırmak için de tercihler zor olabilir. Ankara koltuk yıkama olarak bu işlem de gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Bunların dışında ise insanlar kaliteli hizmet veren şirket bulma konusunda hayli zorluklar yaşıyorlar. İşini ciddiye almayan bir firmaya verilen halıların sonu pek de iç açıcı olmayabilir. Örnek olarak da Dikmen halı yıkama işlemi için doğru firmayı iyice araştırma yapılması gerekiyor. Firmaların garanti kapsamında çalışmasının, doğru deterjan ve şampuanları kullandığının, halıları türlerine göre ayrı ayrı yıkamalarının, doğru makineleri kullanmalarının önemli olduğu unutulmamalıdır.

 

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt