Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Kim Kimdir ? » George Ferris Kimdir ?

George Ferris Kimdir ?

George Ferris, George Ferris, Kimdir? George Ferris 154. doğum günü Google logo ile kutladı, George Ferris kimdir? George Washington Gale Ferris Jr 14 Şubat 1859 tarihinde doğmuştur, 22 Kasım 1896 ölen Amerikalı mühendistir.


Chicago Dünya Fuarı’nda ilk dönme dolap 21 Haziran 1893 tarihinde hizmete açılmıştır. Bu dönme dolap (tekerlek çapı) 250 metre boyunda, 25 katlı bir binanın yüksekliğindeydi ve üzerinde 36 ahşap araba bulunuyordu. Her koltuk 40 kişi oturabiliyor ve toplamda 2160 kişi taşıyabiliyordu. Her araç, 13 metre genişliğinde, 27 metre uzunluğunda ve 9 metre boyunda idi. Tekerlek iki adet 1000 beygir motor tarafından destekleniyor ve 4.000 tonun üzerinde yük kaldırıyordu.

George Ferris 1843 yılında doğdu. Frederick Hyde adında bir ağabeyi vardı. 1864 yılında, Ferris’in doğdu beş yıl sonra, ailesi Nevada da bir çiflik satın aldı ve orada yaşamayabaşladılar. Daha sonra İki yıl boyunca, Carson Valley yaşadı.

Ferris 1870’lerde Kıdemli bir peyzaj sanatçısı idi. yaşadığı Carson City’de önemli bir tarımcı oldu ve şehir boyunca dikmek için ağaç ithal edildi. George Ferris yılında Kaliforniya Harp katılmak üzere,1875 yılında bıraktığı Oakland okulundan 1876’da mezun oldu. Rensselaer Polytechnic Institute bölümü Kurucu Üyesi olan Troy ile, NewYork şehrinde, 1881 yılında Chi Phi Kardeşlik ve bir üyeli Mühendisleri derneğini kurdu ve okuduğu İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Ferris kariyerinde  Pennsylvania demiryolunu ve bir çok köprü yaptı.

22 Kasım 1896 tarihinde Pittsburgh at bulunan Mercy Hastane kaldırılan  George Ferris kısa bir süre sonra vefat etti. Mezarı Pennsylvania’da bulunmaktadır.

Google dan Gelen Aramalar:

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt