Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Tırnak Batması Nedir?

Tırnak Batması Nedir?

4390_zko_teardrop-300x197Tırnak batması sonucunda parmakta iltihap oluşur, rahatsızlığın ilerleyen evrelerinde ayakkabı giymek imkansız hale gelebilir. Ayrıca tırnak batması sonucunda oluşan iltihap patlarsa, ayakta kötü kokulara sebep olur. Dikkat edilmesi gereken husus, tırnak batmasını küçümsememek gerektiğidir. Şayet tedavi edilmezse ve hastanın şeker hastalığı yada herhangi bir kan dolaşımı problemi varsa, hastada kangrene kadar ilerleyebilecek problemler ortaya çıkabilir.Tırnak çektirmekten korkmamak gerekmektedir, Operasyon esnasında parmak uyuşturulmaktadır. Tırnağı çekilen kişi bir kaç gün boyunca ayağının o kısmına fazla ağırlık vermemelidir, mümkünse ilk bir buçuk iki hafta ayakkabı giymemelidir. Olağan durumlarda, parmak bir hafta içinde iyileşmekte ve yeni tırnak da 2-6 aylık bir süreçte yeniden çıkmaktadır.
Tırnak batmasını engellemek için neler yapılabilir ?
Tırnak batmasını engellemek için, tırnaklar düzgün kesilmeli, ayağı sıkacak ayakkabılar giyilmemeli ve tırnak temizliğine dikkat edilmesi gerekmektedir.
Detaylı tedavi yöntemi için: tıklayın.
Karda kışta açık ayakkabı giymek zorunda kaldım,  acil doktora gittim. Komplikasyondan dolayı iki kez ayak parmağımdan operasyon geçirdim. İlki Almanya’da ikincisi Türkiye’de. Çok sancılı uzun bir dönemdi. Doğru doktoru bulmak gerekiyor.  Baş parmağım şimdi iyi durumda ama tırnağın bir kısmı alındı. Küçük bir sorun büyük meselelere dönüşebiliyor. Aman dikkat!

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt