Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Son Sürat Bisiklet: Cervelo P5

Son Sürat Bisiklet: Cervelo P5

4390_zko_teardrop-300x197Aerodinamik açıdan çok iddialı olan firma aynı zamanda konfor konusunda da ileri bir seviye yaratmış. Aerodinamik ( katı cisimlerin havayla etkileşimi ) yapısı rakiplerine göre 40 km.’ de 30 saniyelik avantaj sağlıyor. Bu özellik normal kullanıcılar için pek bir anlam ifade etmese de bisiklet yarışçıları için bir hayli önemli ve 30 saniye çok değerli. Ayrıca konfor için ” Comfort Ply ” sistemi üzerine çalışılmış. Yani gereksiz parçalar bisikletten atılarak sürüş esnasındaki titreşim en alt düzeye getirilmiş ve konfor bu sayede üst seviyeye taşınmış. Frenler hidrolik ve dağ bisikleti üreticisi Magura tarafından tasarlanmış. Time Trial ve Triatlon bisikletleri arasında hidrolik fren sistemini kullanan tek marka Cervelo. Bu da P5′ in rakiplerine oranla fark yarattığı aşikar. Depolama bölümleri de kullanıcı dostu olarak tasarlanmış. Özellikle su depolama alanı aerodinamik yapıya uyum sağlamış ve hız kaybı açısından dezavantaj yaratmamış. Elektronik vites değiştirme sistemi ise kullanıcıların parmak eforunu en aza indirgemiş. Ayrıca analog vites geçiş sistemine göre daha seri bir geçiş sağlıyor. Hava akışının optimizasyonu için güç kaynağı bataryalar olabildiğince gizlenmiş. Tasarım son yıllarda gelişen teknolojiyi iyi bir şekilde yansıtmış. Son derece teknolojik bir donanıma sahip olan Cervelo P5′ in şuan için piyasa değeri 5000 Euro civarı.Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerinin inşası ve o bölgede yaşanan gizemli olayların sır perdesi aralanıyor.
Türkçe’mizde yanlama olarak bilinen drift olayı ve tekniklerine dair anlatım ve örnek videoları bu yazıda bulacaksınız.
Anlaşılmakta hep zorlanılmış, beygir gücüyle de hep karıştırılmış olan tork kavramını örneklerle açıklıyoruz.
Hiçbir cihazın ulaşamayacağı benzersiz özelliklere sahip olan gözün, neden dijital birimlerle tarif edilemeyeceğini açıklıyoruz.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt