Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Solaryum Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Solaryum Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

4390_zko_teardrop-300x197Çalışma Prensipleri:
Solaryum cihazları ultraviole ışınlar sayesinde derinize temas eder ve bronzluğu bu şekilde sağlar. Hepsi bu yöntemle çalışır sadece cihazların tipi ya da vücuda etkisi farklıdır. Ultraviole ışınlar cihaz sayesinde kontrol edilebilir ve sizin için en uygun ışık şiddeti ve tipi seçilebilir. İçine girdiğiniz kabinde hareketsiz olarak uzanırsınız daha sonra uzman kişi tarafından şiddet ve ışığın tipi ayarlanır bunun belli bir süresi vardır bu süre içerisinde cihazın içinde kalırsınız seans şeklinde geliştirilen bu işlem çok uzun sürmez.Güvenilir midir? Zararları Var mıdır?
Öncelikle faydalı bir yönünün olmadığını belirtmek isterim. Ancak daha güzel şık bir vücut için özellikle bayanlar tercih ediyor. Ultraviole ışınlar kanser riski taşımaktadır. Radyasyona sürekli maruz kalan bir birey tehlike altındadır. Aslında 1 kez denemeniz bile sizler için zararlı ancak bunu göz ardı eden birçok insan var. Bu ışınlar vücudunuza direkt etki ederek kanser riskini fazlasıyla arttırıyor.
Yapılan araştırmalarda, solaryum cihazlarını ayda 1′den fazla kullanan kullanıcıların %55′inde cilt hastalıkları gözlemlenmiştir. Ülkemizde solaryum fazlasıyla güvenli değildir çünkü çalışanların eğitim gibi bir zorunluluğu yoktur birçok yerde. Bu cihazları kontrol edecek kaliteli ekipler de buna dahil. Süreyi ve ışığın şiddetini size göre ayarlamaları çok önemli ancak bu Türkiye’de çok da iyi yapılmamaktadır.
Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerinin inşası ve o bölgede yaşanan gizemli olayların sır perdesi aralanıyor.
Türkçe’mizde yanlama olarak bilinen drift olayı ve tekniklerine dair anlatım ve örnek videoları bu yazıda bulacaksınız.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt