Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Siğil Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Siğil Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

4390_zko_teardrop-300x197Siğil Nasıl Bulaşır?
– Ana sebebi papavovirüs adı verilen virüstür
– Doğrudan doğruya temas yolu ile bulaşır
– Eşya yolu ile bulaşır
– Cinsel ilişki yoluyla bulaşır…Daha çok temas yolu ile bulaşan siğiller, ortak kullanılan eşyalar yolu ile de bulaşmaktadır. Bu daha çok havlu ve bu tarz temizlik ürünleridir. Hijyen açısından kullanışlı bir ürün değilse bulaşma ihtimali çok daha fazladır.
Siğil Nasıl Görünür?
Siğiller ilk aşamada nokta halindedir, ilerleyen evrelerde yuvarlak ve şişkin bir hal alırlar, kahverengi ya da pembemsi bir renge bürünürler. Kadife yumuşaklığında ve içi su dolu gibi görünür. Bazı bölgelerde siyah nokta şeklinde de belirebilirler az önce de bahsettiğim gibi siğiller oluştukları bölgeye göre şekil alırlar.Kimi zaman yuvarlak şekilde kimi zaman da sivri uçlu bir görünüme sahip olabilirler.
Tedavisi Mümkün Müdür?
Siğil tedavisi yıllardır tıp sektörünü meşgul etmiştir ancak siğil virüsü için nokta atışı yapılamamıştır. Tedavi için kurutucu ilaç ya da lazer tedavisi yolu ile yakma işlemleri uygulanmaktadır. Zaman zaman çocukluk siğilleri için de asit losyonlar da tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Tedavinin devamlı olması şarttır bunun sebebi ise siğil virüsünün teşhisinde tam olarak ortaya konulamamasıdır. Siğil virüsü tedavi sürecinde cevap verir ve kurutulur ancak uykuda bekler ve kesinlikle yok olduğunu bilemezsiniz. Uyku sürecinde birkaç hafta sonra yeniden aynı bölgede yada farklı bölgelerde belirebilir. Önemli bir nokta da siğilin tırnakla kazınması ya da herhangi bir sivri alet ile yok edilmeye çalışılması onun yayılmasına ve daha da çoğalmasına yardımcı olur.
Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerinin inşası ve o bölgede yaşanan gizemli olayların sır perdesi aralanıyor.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt