Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Proktit (Rektit) Teşhis ve Tedavisi

Proktit (Rektit) Teşhis ve Tedavisi

4390_zko_teardrop-300x197Kanser olan kişilerin kanser tedavisi gördükleri radyasyonların yan etkisi olarak, cinsel ilişki sonrası veya bağırsak enfeksiyonları sebebi ile oluşması yaygındır. Dışkıda görülen kan, balgam ve doku parçaları, kabızlık durumları, ağrı ateş ve ishal görülen kişilerin mutlaka bu hastalık sebebi ile tedavi merkezlerine gidip en kısa sürede tedaviye girmeleri gerekmektedir.İltihaplı hastalık olduğu için hastalığın bulaşmasında bakteriler veya virüsler etkilidir. Hastalık cinsel yolla bulaşmış ise bu durun her iki kişininde hastalığı yaymalarına sebep olmaktadır. İdrar sırasındaki balgam, kan ve doku parçaları hastalığın cinsel yolla bulaştığına kanıt gösterilmekte, anüsün çevresindeki deri kabarcıkları ve su toplamaları görülmesi de diğer bulaşma durumları ile bulaştığını göstermektedir.
Tanı koyulması için tedavi merkezlerine gidilmesi, doktor tarafında anüs ve çevresindeki dokunun incelenmesi, idrar örnekleri alınması ve incelenmesi gerekmektedir. Gerekli durumlarda radyografik filmlerin çekilmesi ve hastalığın boyutunun görülmesi daha sağlıklı olmaktadır. Tanı koyulduktan sonra eğer hastalık bakteriler tarafından meydana gelmiş ise düzenli antibiyotik kullanılarak kolayca tedavi edilebilir. Fakat hasta olan kişi enfeksiyonu virüsler tarafından almış ise bu tedaviyi güçleştirmekte antibiyotik tedavisini işe yaramaz kılmaktadır. Doktorlar bu durumda hastayı hastanede gözlem altında tutarak durumun ciddiyetine göre değişebilen tedaviler uygulayabilirler.
Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerinin inşası ve o bölgede yaşanan gizemli olayların sır perdesi aralanıyor.
Türkçe’mizde yanlama olarak bilinen drift olayı ve tekniklerine dair anlatım ve örnek videoları bu yazıda bulacaksınız.

Google dan Gelen Aramalar:

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt