Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Nazca Çizgilerinin Anlamı Nedir?

Nazca Çizgilerinin Anlamı Nedir?

4390_zko_teardrop-300x197Bazı çizgilerin uzaydan görünecek kadar uzun ve büyük olması ve bu çizgilerin ne amaçla ve kimler adına çizildiği gizemini hala korumakta. İlk iddia çok yankılanmadı ve inanılması güçtü. Erich von Daniken Nazca ovasının bir uçuş pisti olduğunu ve bazı dönemlerde uzaylıların ve farklı boyuttaki canlıların araçlarıyla bu bölgeye iniş yaptıklarını öne sürdü fakat tepkiler gecikmedi.
Nazca düzlük bir ova idi, pist olarak kullanılması imkansızdı ve uzaylılar neden bu kadar ilkel hareket etme ihtiyacı duyacaklardı? Almanya doğumlu matematikçi Maria Reiche en anlamlı ve en mantıklı araştırma ve incelemeyi gerçekleştiren ilk isim olarak tarihe geçti. Nazca’da eğitimci olarak hizmet veren Maria Reiche birçok incelemede bulundu ve bu çizgilerin gökyüzü olaylarını belirttiği ve hayvan sembollerinin de bununla bağlantılı olduğunu öne sürdü.
Çizgilerin Anlamı Nedir?
Çizgiler farklı şekilde anlamlandırılıyor ancak tek bir ortak nokta gökyüzünü bu sembollerle anlattıkları. Nazca hakkında tarihte çok fazla bilgi yok ve incelemeler hep bir noktada tıkanıyor.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt