Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Mumyalama Nedir? Nasıl Yapılır ve Mumyalamanın Tarihçesi

Mumyalama Nedir? Nasıl Yapılır ve Mumyalamanın Tarihçesi

4390_zko_teardrop-300x197Eski Mısırda insan tuhunun 3 bölümden oluştuğu düşünülüyordu; Ka,Akth,Ba. Ölüm sonrasında onu tekrar canlandırmak için onu korumaları gerektiğine inanıyorlardı. Ba adlı ruhu bir kuş ile betimlemişler ve onun kişinin kimliği,karakteristik özellikleri olarak ortaya koymuşlardır.Ba’nın özgür bir yapıya sahip olduğu ve mezara hapsedilemediğini sürekli çıkıp dolaşarak özgürlüğü yaşattığına inanmışlardır.
Ka ise;onun birebir benzeriydi kolları kalkmış bir heykel olarak betimlenmiştir.Ka;insanı yansıtıyor ve ona benzetiliyordu,Ka vücuda,bedene yakın olmak zorundaydı bu yüzden mezarı terk edemez ve hep onun yanında kalmak zorundaydı. 3. ve son ruh Akth: O ölümsüzdür. Bağımsızdır. Öbür tarafa yolculuğunda bedene eşlik eder ve onun yanında bulunur alemler arasında istediği gibi gezinebilirdi.
Mumyalama işlemine gelecek olursak arkadaşlar bu işlem tam anlamıyla bilimsel bir çalışma bana göre ve detaylı bir şekilde irdelenmeli bunun hakkında birkaç şey söyleyeceğim sizlere.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt