Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Kilo Kaybetme Savaşını Kazanmak

Kilo Kaybetme Savaşını Kazanmak

4390_zko_teardrop-300x197Diyet yapanların ilk hatası kısa sürelerde, fazla kilo kaybı beklentilerinin olması. Araştırmalar hızlı verilen kiloların, geriye çok hızlı bir şekilde döndüğünü gösteriyor. En iyi yöntem yavaş kilo vermek. Herkesin bünyesi farklıdır. Bazı insanlar birkaç hafta içinde çok kilo kaybederken, bazıları hiçbir kilo kaybetmeyebilir. Bu durum herşeyi doğru yaptığınızda sinir bozucu olsa da vazgeçmek için yeterli bir sebep değil! Uzun bir süreçte yapılan istikrarlı bir diyet çalışmasının sonuçlarını görmek zaman alabilir. Unutmayın, doğru beslenme ve düzenli egzersizin daha fazla enerji, daha az stres, daha iyi uyku ve birçok hastalık riskinin azalması gibi pek çok şekilde sağlık üzerinde olumlu etkileri vardır. Bu noktada kilo vermeseniz bile sayısız faydasını görürsünüz.Birçok diyete başlayan kişi ilk haftalar da çok kilo kaybetmesine rağmen sonraki haftalarda gittikçe daha az kilo kaybetmeye başlar. Vücudumuz çok karmaşık bir yapıya sahiptir. Biz diyet programımızı aynı şekilde uygulamayı sürdürdüğümüz halde her hafta aynı sonuçları alamayabiliriz. Bu durumda aylık kilo kaybına bakmak daha sağlıklıdır.
Diyet ve egzersiz yaparak kaybettiğiniz kalorilerin sonucunu hemen gün sonunda tartıya çıkarak göremezsiniz. Kilonuz diyet ve egzersiz programı ile hiçbir ilgisi olmayan nedenlerden dolayı günden güne değişiklik gösterebilir. Bu kilo değişiklikleri su ve gıda alımından kaynaklanmaktadır. Bu değişiklikler kalıcı kilo artışı yada kaybı değildir.
Birçok insan daha az yemek yiyerek, daha hızlı kilo kaybedeceğini düşünür. Bu diyet yapanların en büyük hatasıdır. Alacağınız kalori miktarı, mevcut ağırlığınız, hedef kilonuz ve ne kadar egzersiz yaptığınıza göre değişir. Vücudunuz yeterince besin ve kalori almazsa metobolizmanız yavaşlar. Vücudunuz bu durumda kıtlık yaşandığını düşünür ve bu nedenle kilo kaybı çok düşük olur yada imkansız hale gelir.
Umarım diyet yapanlar bu ipuçlarını uygulayarak, daha kolay kilo vererek istedikleri vücuda kavuşurlar.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt