Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Karakter Eğitiminin Önemi

Karakter Eğitiminin Önemi

4390_zko_teardrop-300x197İnsanların karakter eğitimi için bazı hususlara dikkat etmesi gerekmektedir.Hiçbir sorumluluk almadan ve çevresindekilere yönelik eleştiri ve suçlamaları kişinin karakterini zayıflatır.Sürekli başkasını suçlamak, kendi kusurlarını görmezden gelmek karakter eğitiminin önündeki en büyük engellerdendir.İnsan en başta kendi vicdanına karşı dürüst olmadır.Bu yüzden kendi vicdanına karşı dürüst olamayan kişi yaptığı her davranışa uygun bir bahane uydurabilir.Bazen insanlar bazı hedefleri doğrultusunda kuralları ve ahlaki değerleri ihlal etmektedir. Başarılı olmak, çok para kazanmak , toplum içinde ön planda olmak , güzel bir makama sahip olmak, meşhur olmak gibi. İşte bu gibi durumlarda küçüklükten itibaren yüksek düzeyde ahlak ve karakter eğitimi almadıysak ciddi sorunlarla karşılaşma ihtimalimiz çok yüksektir.Fakat karakter eğitimini iyi bir şekilde alan kişiler bu gibi durumlarda kendini frenler ve toplumun üstün ilkelerine uyum sağlamaya devam eder.

Karakter eğitimi, çok eski dönemlerde bile üzerinde durulan bir konudur.Antik Yunanlılar , Babiller ve Sümerlere uzanan bu yolculukta karakter eğitimini anlatan 2 temel söz üzerinde durulmuştur. Bunlar ;
* Kendini bil
* Hiçbir şeyde aşırıya kaçma

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt