Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Kanser Tedavisinde Yeni Yöntem: Akıllı Bomba

Kanser Tedavisinde Yeni Yöntem: Akıllı Bomba

4390_zko_teardrop-300x197Bu tedaviden biraz bahsedecek olursak;
”Akıllı bomba” yöntemiyle kanserli tümörlerin büyümesi engellenmektedir. Vücuttaki kanserli tümörleri besleyen damarlar hedef alınmaktadır. Bu damarlar üzerinde müdahale yapılarak bu damarlar tümörlere kan taşıyamaz duruma getirilmektedir. Kan akışı olmayan tümörde ise büyüme durmaktadır.Bilindiği gibi kanserin vücudumuza bir çok zararları bulunmaktadır. Hastaların saçları dökülebilmektedir. Ayrıca bağışıklık sistemindeki aksamalar ve mide bulantısı gibi bir çok etkisi vardır. Bu akıllı bomba kemoterapisi sayesinde bu ve benzeri olumsuzlukların giderilmesi amaçlanmaktadır.
Üç çeşit akıllı bomba bulunmaktadır:
1 .çeşit akıllı bomba da tümör hedef alınmamaktadır. Bunun yerine kanser hücrelerine giden damarlar tıkanmaktadır. Bu şekilde kan akışı olmayan tümör yayılamıyor ve hızlanması azalıyor. En çok kalınbağırsak tedavisinde kullanılmaktadır.
2. çeşit akıllı bomba sağlıklı hücreler hiç karışmamaktadır. Bu akıllı bombalar bir virüs gibi kanserli hücrelere yerleşmektedir. Kanserli hücreler bu şekilde ölmeye başlamaktadır. Meme kanseri tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır.
3. çeşit akıllı bombalar kanserli hücreleri hedef alır.Asıl amacı bu hücrelerin büyümesini engellemektir. Tümörü ortadan kaldırmak amacı değildir. Hücrede bekler ve tümör büyümeye kalkarsa ona engel olur.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt