Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Hayat ve Mutluluk

Hayat ve Mutluluk

4390_zko_teardrop-300x197Lidyalılar parayı bulduklarından bu yana, herkes para ile mutlu olacağını, para ile huzurlu bir hayat süreceklerini düşündüler.Paranın bulunmasından bu yana geçen yıllar içerisinde, zenginlik ve bol kazanç için birçok insan değişik yollar ve yasa dışı işler ile zengin olmaya çalışmıştır. Fakir iken mutsuz olduğunu düşünmüş ve her zaman paranın mutluluk kapısı olduğuna inanmıştır.
Hayat öyle bir süreçtir ki, yaşantınız içerisinde birçok olayla karşılaşmışsınızdır. Bazı insanlar zengin bazı insanlar ise dünyaya fakir olarak gelmiş, yaşam süreci içerisinde yeri gelmiş mutlu yeri gelmiş mutsuz bir hayat süreci geçirmiştir. Ancak hiçbir zaman şunu karıştırmamamız gerekir; bol kazanç, zenginlik ve dolgun bir maaş hayatımızın yaşam standartını arttırır ancak hiçbir zaman tam anlamıyla mutluluk seviyemizi arttırmaz. Mutluluk para ve zenginlikle kazanılacak bir somut madde değildir.
Biliyorsunuz ki Afrika ülkesindeki insanlar yoksulluk ve açlığın dünyadaki en önemli kanıtlarıdır. Bir Afrikalı çocuğun mutlu olması için o gün içerisinde belki de 3-4 lokma fazla yemek yemesi yeterde artar bile. Ancak bakıldığında hiçbir mal varlığı olmayan, zengin olmayan, zenginlik bir yana bir kuruş parası pulu olmayan insanlar boğazlarından 3-4 lokma ekmek fazla geçtiğinde mutlu oluyorlar.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt