Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Evrim Teorisi Hakkında Richard Dawkins’e Söylenmesi Gerekenler

Evrim Teorisi Hakkında Richard Dawkins’e Söylenmesi Gerekenler

4390_zko_teardrop-300x197Gen Bencildir(1976), Kör Saatçi(1986), Cennetten Akan Irmak(1995), Olasılıksızlık Dağına Tırmanmak(1996), Bir Şeytan’ın Papazı(2003), Ataların Hikayesi(2005) ve Tanrı Yanılgısı(2006) yazmış olduğu kitaplardır.Hatırlatma:
1922′de Batı Nebraska’da bulunan bir azı dişi fosili bilimsel birçok araştırmaya konu olmuştur. İddiaya göre bu diş insan ve maymuna ait bazı ortak özellikler taşımaktaydı. Kısa süre sonra “Nebraska Adamı” ismi verilen bu diş fosili bilim çevrelerinde insana daha yakın olan kalıntı şeklinde yorumlanarak kabul gördü.
Bu diş fosilinden yola çıkılarak yanda gördüğünüz aile resmedildi ve Nebraska Adamı’nın bütün detayları çizilmeye başlandı. Bir dişten yola çıkılarak uydurulan bu hayal insanlar, bilim çevrelerince öyle kabul gördü ki aksini iddia edenler dışlanır hale geldi.
Ancak birkaç yıl sonra 1927′de fosilin diğer kemikleri de bulundu ve bunun bir insana veya maymuna değil, soyu tükenmiş bir Amerikan domuzuna(Prosthennops) ait olduğu anlaşıldı. Akabinde Nebraska Adamı’da ait çizilen tüm resimler literatürden çıkartıldı ve olayın üzeri sessizce kapatıldı.
İlerleyen yıllarda yine bazı ilginç kafatası kemikleri bulunmuş ve insanın maymundan geldiğine delil olarak gösterilmişti. Fakat sonraları bunların bazı kişiler tarafından özel olarak hazırlatılarak yerleştirildiği ve gerçek olmadığı anlaşılmıştır.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt