Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Ergenlik Döneminde Yaşanan Problemler ve Ebeveynlerin Tutumu

Ergenlik Döneminde Yaşanan Problemler ve Ebeveynlerin Tutumu

4390_zko_teardrop-300x197Çocukların tavırları,davranışları,duyguları değişiklik göstermekte ve buna bağlı olarak ebeveynleri zora sokmaktadır.Bu dönemde ailenin tutumundan ve çocuklarına nasıl yaklaşması gerektiklerini anlatmaya çalışacağım.Bu dönemde kızlar daha fazla duygusal tavırlar erkekler ise daha agresif ve hırçın tavırlar sergileyeceklerdir.Bu davranışlar karşısında birçok ebeveyn ne yapacağını bilmemekte ve çocuklara karşı sert tutum sergilemektedirler. Kızlar giyime daha fazla önem verecek erkekler daha fazla dışarıya yönelecek ve bu durum aileyi rahatsız edecektir.Bu dönemde yapılan büyük hatalardan birisi paniğe kapılmak ve çocukları eve hapsetmektir.Fazlaca yapılan bu yanlış çocukların belkide geçiş evresi olan bu dönemini fazlasıyla olumsuz etkilemektedir.
Çocuklara olumlu yaklaşmalı ve isteklerine cevap vermek onları daha mutlu edecek ve bu dönemdeki sorun ve sıkıntılarını sizlerle paylaşmasına yardımcı olacaktır.
Erkek ve Kızlardaki Davranış Bozuklukları:
Bu dönemde iki tarafta duygusal ve hırçın olmaya başlayacaktır hormonal dengeleri bozulacak ve davranışlarındaki tutarsızlıklar gözle görülür şekilde ortaya çıkacaktır.Kızlarda kendini beğenmeme baş gösterirken erkekler kendine daha fazla özen gösterecek ve dış ortama daha fazla adapte olmaya çalışacaktır.
Kızlar daha fazla makyaj yapmaya ve karşı cinse kendini güzel göstermeye özen gösterecektir.Dışarıdan yapılan yorumlar bu dönemde onlar için çok önemlidir.Olumlu yorumlar onları çok fazla sevindirirken olumsuz küçük yorumlar ve eleştiriler bile morallerini bozmaya yetecektir.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt