Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Doğru Bütçe Planlaması İçin Tavsiyeler

Doğru Bütçe Planlaması İçin Tavsiyeler

4390_zko_teardrop-300x197Bu işe öncelikle gelirimiz ve giderimizi çıkararak başlamak en doğrusu olsa gerek. Çünkü giderimiz gelirimizden fazla ise bu bizim bir yerlerde hata yaptığımızı gösterir. Gelir ve gider tablosunu oluşturduktan sonra dikkat edilmesi gereken diğer husus ise yaptığımız harcamaların kontrolünü sağlayabilmek.Bütçe oluşturma işi öncelikle sorumluluk, kararlılık ve çaba gerektirir. Birçok insan doğru bütçe uygulamalarıyla her gün hedeflerine ulaşırken bunlardan birisi de neden siz olmayasınız?
Şimdi tüm bu açıklamalardan sonra yapılması gerekenleri maddeler halinde sıralayalım:
1- Masraflarınızı kontrol altına alın: Mali durumunuzu değerlendirirken, gereksiz harcamalarınızın neler olduğuna bir göz atın. Mesela bu harcamanız kimi zaman pahalı bir kıyafet ya da dışarıda yemek yemek uğruna ödediğiniz kabarık hesaplar olabilir.
2- Öncelikli ödemelerinizi belirleyin: Mali durumunuzu anlamak için öncelikli olan ödenmesi gereken fatura, taksit gibi giderler için gerekli olan parayı belirlemektir. Ayrıca gecikme faizi yüksek olan borçlarınızı da öncelikli ödemek gereksiz harcamalar yapmanızı önleyecektir.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt