Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Kişilik Bozukluğu Nedir?

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Kişilik Bozukluğu Nedir?

4390_zko_teardrop-300x197 Bu süre için yapılan araştırmalar Hiperaktivite teşhisi koyulan çocukların %70′e yakınında ileriki yıllarda üniversite hayatında, mesleki alanda, sosyal görevlerde önemli bozukluk belirtilerinin devam ettiğini göstermektedir.Yetişkinlerde Hiperaktivite bazen ‘gizli bozukluk’ olarak belirtilir. Çünkü Hiperaktivitenin belirtileri ilişkiler, organizasyonlar, mizaç problemleri, kötü alışkanlıklar, iş veya daha değişik psikolojik zorluklarla gizli tutulur.
Hiperaktif yetişkinlerin özellikleri
-Detaylara bütün dikkati verememe veya iş yaparken basit hatalar yapma
-Ellerle, ayaklarla sinirli bir şekilde oynama ve oturduğu yerde kıvranma
-Görevlere veya eğlence aktivitelerine dikkat verme zorluğu
-Oturması beklenen durumlarda oturduğu yeri terk etme
-Direkt konuşulduğunda dinlememe
-Kendilerini rahatsız hissetme
-Direktifleri takip etmeme ve işi bitirmede başarısız olma
-Görev ve aktivite organize edememe
-Kendilerini meşgul veya aşırı yorgun hissetme
-Soru tamamlanmadan cevabı söyleme
-Sırasını bekleyememe
Hiperaktif bireylerin %40′ında karşı gelme sorunu vardır. Hiperaktif bireyler arasında suç işleme problemi çocukların %25′inde, gençlerin %45′inde ve yetişkinlerin %25′inde yaygındır. Karşı gelme problemi yetişkinlerin çoğuyla tart
Suç işleme problemi, yakalanmadan kuralları ihlal etme çabaları ile bağlantılıdır. Böylesi bireyler insanlara ve hayvanlara karşı saldırgan olabilir. Eşyalara zarar verebilir. Başkalarının eşyalarını çalabilir, kaçabilir, işi ekebilir, sokağa çıkma yasağını ihlal edebilir.ışma, karşıdakinin sabrın tüketme, kurallara uymayı reddetme, başkalarını suçlama, başkaların kızdırma, sinirlenme, kincilik modellerini kapsar.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt