Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » David Blaine Kimdir?

David Blaine Kimdir?

4390_zko_teardrop-300x197Amerikalı ünlü illüzyonist David Blaine(David Blaine White); 4 Nisan 1973 yılında Brooklyn New York’ta doğdu. İllüzyon gösterilerinin yanı sıra, dayanıklılık sanatçılığı da yapmaktadır. Close-up ve sokak illüzyonunda dünyanın en ünlü sanatçıları arasındadır. Birçok dünya rekoru kırmıştır ve kırmaya da devam etmektedir. Babası tarafından Portorikolu, anne tarafından ise Yahudidir. Annesi Patrice Maureen White, New York’ta öğretmen, babası ise Vietnam gazisidir.Daha dört yaşındayken, metroda gösteri yapan bir illüzyonistle karşılaştı. Gördükleri Blaine’in bütün hayatını tamamen etkiledi. Babasını Vietnam’da kaybeden Blaine, çocukluk yıllarında Brooklyn’de birçok okul değiştirdi. On yaşına geldiğinde, annesi John Bukalo ile evlendi ve Little Falls, New Jersey’e taşındılar. Burada Blaine lise yıllarını geçirdi. On yedi yaşına geldiğinde ise, New York, Manhattan’a taşındı.
Önemli Showları ve Rekorları

*Street Magic and Magic Man
19 Mayıs 1997’de David ilk televizyon showuna başladı. “David Blaine: Street Magic” adlı show onu kısa sürede bütün Amerika’ya tanıttı. Yaptıkları New York Daily News’dan, Times’a kadar bütün gazetelerde büyük övgüler aldı. Yaptıkları ona sorulunca “Sihiri yüz yıl önceki etkileyici yerine geri getirmek istiyorum” dedi. Seyirci odaklı illüzyon showu televizyondaki bütün illüzyon programlarının değişmesine neden oldu.
“Magic Man” adlı showunda ise, Blaine bütün Amerika’yı gezerek sokak gösterileri yaptı. Bu gösteriler sadece küçük el kameralarıyla kaydedildi. Sokakta bire bir yaptığı bu show onu bir kez daha manşetlere taşıdı.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt