Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Çuha Çiçeği’nin Faydaları

Çuha Çiçeği’nin Faydaları

4390_zko_teardrop-300x197Bu çiçeğin yaprakları, çiçekleri ve kökleri kullanılabilir. Kökleri ve çiçekleriyle çay yapılır. Kök ve çiçekler önce kurutulur ve çay gibi hazırlanıp tüketilebilir. Yaprak kısımları ise salata malzemesi olarak kullanılabileceği gibi, haşlama yöntemiyle de tüketilebilir.Bu tüketim sonucu bize sağlayacağı faydaları şöyledir:
Kramp oluşmasını engeller. Eğer oluşmuşsa krampın geçmesinde etkili olur. İdrar söktürür. İştah açar. Vücudun rahatlamasını sağlar. Sinirlenmeye karşı etkilidir. Baş ağrısı için birebirdir. Özellikle migren hastalığı olanların baş ağrılarının geçmesinde oldukça etkilidir. Köklerin haşlanarak kullanılması, taş düşürenlere fayda sağlar. Balgam söktürür. Astım vb. üst solunum yolları enfeksiyonlarının gelişmesine engel olur. Uykusuzluk problemi yaşayanlar da yapraklarından çay yapmalıdır.
Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerinin inşası ve o bölgede yaşanan gizemli olayların sır perdesi aralanıyor.
Türkçe’mizde yanlama olarak bilinen drift olayı ve tekniklerine dair anlatım ve örnek videoları bu yazıda bulacaksınız.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt