Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Çekik Gözlü Olmanın Sebebi Nedir?

Çekik Gözlü Olmanın Sebebi Nedir?

4390_zko_teardrop-300x197Çinliler, Japonlar, Moğollar, Eskimolar ve birçok ırktan vatandaşın gözleri çekiktir.Bunun sebebini açıklayacak olursak;
Göz yapısı dünyadaki tüm insanlarda aynıdır.Çekik gözlü olmanın sebebi göz kapaklarıdır.Çekik gözlü olan ırklarda göz kapağının 2. kıvrımı gözün üstüne doğru daha çok inmiştir.Gözün üstüne daha çok inen göz kapağı gözün daha dar görünmesine neden olmaktadır.
Aslında bu kıvrım kış mevsiminin soğuk geçtiği ve kar tabakasının yoğun olduğu yerde işe yaramaktadır.Kar tabakasından insanın gözüne kamaştıran bir ışık gelmektedir.Bu kıvrım sayesinde o ışıktan korunulur.Yani göz kapağındaki 2. kıvrım kar gözlüğü görevini yapar.
Ama çekik gözlü bazı insanların yaşadıkları yerlerde kar yağmıyor diyecek olursanız; tarihte bilindiği gibi bu insanların ataları son buzul çağla birlikte Asyanın kar ve buzlu bölgesi Sibirya dan daha sıcak olan güneye ve şuan yaşadıkları bölgelere göç etmişlerdir.
İnsan vücudu doğal olarak iklime ayak uydurmuştur.Aynı zamanda çekik gözlü insanların burunlarıda küçüktür.Burun delikleri ise solunan havanın ciğerlere gidene kadar ısınması için dardır.Soğuktan dolayı ciltleri yağlı yapıya bürünmüştür.Aynı zamanda bu kişilerin burunları rüzgarın olumsuz etkisinden fazla etkilenmemesi için diğer insanlara göre daha küçüktür.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt