Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Bipolar Bozukluk(Manik Atak) Nedir?

Bipolar Bozukluk(Manik Atak) Nedir?

4390_zko_teardrop-300x197Bu hastalık, Manik Atak olarak da adlandırılır.Tedavisinin mutlaka uzman bir doktor eşliğinde sürdürülmesi gereken bipolar bozukluk, ağır bir seyir izleyebilir. Duygudurum karışıklığı, mevsimsel olarak değişiklik gösterebilir. Genelde bipolar bozukluk yaşayan kişiler kış aylarını depresyon döneminde geçirirken, havaların ısınması ve baharın gelmesi ile birlikte manik duygu durumuna geçerler.
Yorgunluk, bitkinlik, moral bozukluğu, kendine güvenin zayıflaması, dalgınlığın artması, hayata karşı ilgisizlik ve keyifsiz, gerginlik, huzursuzluk, korku duygusunun fazlalaşması gibi semptomlar, depresyona yönelik erken uyarıcı olarak görülebilecek noktalardır.
Aşırı sevinç, ani saldırganlıklar, enerjinin ve aktivitenin fazlasıyla artması, uyuma ihtiyacının azalması, kendine güvenin aşırı derecede artması, görüntü ve ses halisünasyonları görme, konsantrasyon düşüklüğü, karmaşa, kavga ve tartışmalara meyilin arması gibi semptomlar ise maniye yönelik erken uyarıcı davranış örnekleridir.
Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerinin inşası ve o bölgede yaşanan gizemli olayların sır perdesi aralanıyor.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt