Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Balina Köpek Balıkları

Balina Köpek Balıkları

4390_zko_teardrop-300x197Fiziksel Özellikleri: Büyük balinası gövde, düz kafa, ucu kesik burun, mağaramsı bir ağız, küçük sayısız dişler, gri zemin üzerine açık renk benekler ve çizgiler (her bir balığın ayrı desenleri vardır), gövdenin altı beyaz, sırtında 3 belirgin çıkıntı vardır.Yaşam Çizgisi: Çok az şey bilinir, dişiler yumurtalar çatlayana kadar onları içinde saklar. Sayısı 300’e varan embriyoların hepsi aynı gelişim safhasında olmayabilirler, kimisi neredeyse yumurtadan çıkacak kadar büyük kimisi de henüz döllenmiş embriyo safhasındadırlar, hepsi de tek bir dişinin karnında tutulurlar. Yeni doğan yavruların 71 cm kadar oldukları düşünülür.
Beslenme Tarzı: Planktonlar, küçük balıklar ve solungaç kapaklarından filtrelenebilecek büyüklükteki diğer küçük deniz canlılarından çok büyük miktarlarda yerler.
Yaşam Alanı: Hem okyanus sularında hem de iç sularda bulunur, yüzeyden 130 m derinliğe kadar olan bölgelerde yaşar.
Yeryüzünde Dağılımı: Tropikal ve sıcak sular: Pasifik Okyanusu, Atlantik ve Hint Okyanusu.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt