Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Arpacık Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Arpacık Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

4390_zko_teardrop-300x197Arpacığın tedavisi için öncelikle göz hekimine gidilmelidir. Damlalar ve antibiyotik ilaçlar kullanılabilir. Bu ilaçları kendimiz değil, doktorun önerdiği ilaçlar kullanılmalıdır. Çünkü arpacığında evreleri vardır. Ve ilk evrelerinde doğru tedavi edildiğinde, başka arpacık oluşumu engellenir. Arpacığı olan kişilerde doğru olan kişinin kendi kendine herhangi bir tedavi uygulamamasıdır. Kimi insanlar sarımsak sürerek, çayla tampon arpacığın olduğu bölgeye uygularlar. Bunlar arpacığa kesinlikle iyi gelmemektedir. Tam aksine göze sürülen sarımsak gözde enfeksiyon oluşumuna neden olabilmektedir.

Kimi kişiler ise arpacığın kendi kendine geçmesini beklerler. Fakat dışardan geçmiş görünen arpacık göz kapında yer eder. Bu nedenle, ilaçla tedavi yöntemi ile göz kapağı kıkırdağındaki bezlerin enfeksiyon kapma riskini azaltarak, hastalığın tekrarlanması engellenebilir. Kendi haline bırakılan arpacık sadece göz enfeksiyonlarına değil, vücuttaki dokulara zarar vererek istenmeyen bazı enfeksiyonlara neden olabilir. Bunun için arpacığın tedavisi hangi evredeyse ona göre bir tedaviyle geçmesi beklenmelidir. Geçmeyen arpacıklarda ameliyat uygulanabilirr. Fakat bu arpacığın tekrar çıkmayacağı anlamına gelmemektedir.
Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerinin inşası ve o bölgede yaşanan gizemli olayların sır perdesi aralanıyor.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt