Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Ağız Kokusunun Nedenleri Ve Tedavi Yolları

Ağız Kokusunun Nedenleri Ve Tedavi Yolları

4390_zko_teardrop-300x197Nefes kokusuna sebep olan faktörleri sıralayacak olursak;
1- Sinüzit : Yüz kemiklerinin içindeki boşluklarda buluna iltihap sarı veya yeşil trenkte katı kıvamda genze akmasına neden olur. Bu da doğal olarak hastanın nefesine kötü bir koku vermektedir. Tedavisi ilk olarak medikal bir şekilde yani ilaç tedavisiyle iltihabın giderilmesi yoluyla olur. Eğer sinüzit ilerlemiş ise endoskopik sinüs cerrahisine başvurulur.2- Diş ve dişeti hastalıkları nefesimizin kötü kokmasına yol açmaktadır.
3- Mide ve bağırsak sistemimizdeki aksaklık sonucu oluşabilecek hastalıklarda ağız kokusu meydana gelmektedir.
4- Ağız bölgesinde bulunan bademciklerin iltihaplanması sonucu kötü koku meydana gelmektedir. Tedavi yolu ise belli aşamadan sonra bademciklerin alınmasıdır.
Yetişkin hastalarda çocuklara oranla daha ciddi boyutlu ağız kokusu olmaktadır. Ağız,boğaz ve alt solunum yollarında tümöre bağlı olarak nefes kokması olabilmektedir. Tümörün hızlı büyümesine uyum sağlayamayıp ölen dokuların yarattığı kokudur.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt