Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Açıklanamayan Olgu: Çekim Yasası Nedir ?

Açıklanamayan Olgu: Çekim Yasası Nedir ?

4390_zko_teardrop-300x197Çekim yasası tarihle başladı. Daima varoldu; her zaman varolacaktır.Eski Babilliler bu yasayı en iyi bilen ve uygulayan ırklardır.1912 yılında Charles Haanel çekim yasası hakkında “EN BÜYÜK VE EN MUTLAK YASADIR” diye tanımlamıştır.Bu çekim yasası düşüncelere yanıt verir ve içerikleri aldırış etmez.Kısa ve öz olarak söylemek gerekirse benzer benzeri çeker.Bu fikri BOB DOYLE (yazar ve çekim yasası uzmanı) şu şekilde doğrulamaktadır: “Çekim yasası ; benzerin benzeri çektiğini söylemekle birlikte, burada bahsedilen çekim düşünce düzeyindedir.” demiştir.
Çekim yasası o an düşündüğünüz olumlu veya olumsuz düşüncenin daha fazlasını size çeker.Yani zihninde canlandırdığınızda ellerinizle de tutabilirsiniz.
Bir şeyi kırk kere söylerseniz olur. Düşünmenizde yeter. Bir şeyi defalarca ve defalarca düşünürseniz ve dilediğinizi zihninizde canlandırırsanız bu size düşünce olarak değil yaşamınıza hoşnutluk olarak gelecektir. “Zihin varoluşa dair en güçlü titreşimlerdir” demiştir Charles Haanel.
Bir başka hata ise olmasını istediğimiz şeyler yerine olmamasını istediğimiz şeyleri düşünmektir.Çekim yasası düşüncelerinize yanıt veren bir yasadır.Çekim yasası ne düşünüyorsanız size onu verir.Olumsuz cümleleri olumlu olarak algılayan çekim yasasında düşüncelerinizde asla ‘olmaz’, ‘hayır’, ‘değil’ gibi sözcükler kullanmamalısınız.Çekim yasası istemiyorumları istiyorum diye algılar.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt