Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Bilgilenmek İstiyorum ? » Google’ın Yeni Hizmeti: Imagery Nedir?

Google’ın Yeni Hizmeti: Imagery Nedir?

4390_zko_teardrop-300x197Google earth eklemiş olduğu  3D özellikler sayesinde kullanıcıya teknolojik imkanlardan daha fazla yararlanma ve kolaylık sağlıyor. Android işletim sistemiyle çalışan telefonlara sahip olan kullanıcılar internete gerek kalmadan Google haritasına rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Google Imagery ise yeni bir 3D görüntüleme sistemi. Bu sistem için hazırlanan uçakların gökyüzünde uçarak fotoğraf çekmeleri sağlanmış. Belirlenen şehirlerin üzerinde uçan uçakların verilerine eriştiğinizde, şehrin istediğiniz yerini en uygun şekilde ister uzak, ister yakın görmeniz mümkün. Ayrıca Binaların zemin katları ve yan duvarlarını bile görebiliyorsunuz.

İmagery Nedir Başlıklı konumuza göre

Google Imagery’nin  Apple’ın teknolojisine sahip olduğu için aralarında tatlı bir rekabet olacağı kaçınılmaz. Imagery’nin 2012 yılının sonlarına doğru halka ulaşması bekleniyor. Eğer Apple Google harita teknolojisini çıkarır ve yerine kendi harita hizmetlerini sokarsa durum Google için gerçekten çok kötü olacak. Dev şirketlerin Platform arenasındaki mücadeleri kıyasıya devam ediyor ve hiç şüphesiz yeni oyuncularda bu büyük pastadan pay alabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Son olarak Microsoft’da bu savaşa dahil olarak ne kadar ciddi bir rakip olduğunu diğerlerine gösterdi ve kendi OpenStreetMap teknolojisinin tercih edilebilir yanlarını halka sundu. Mücadele devam ediyor. Neler olacağını hep birlikte görecek ve gelişmeleri yakından takip edeceğiz.
Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerinin inşası ve o bölgede yaşanan gizemli olayların sır perdesi aralanıyor.
Türkçe’mizde yanlama olarak bilinen drift olayı ve tekniklerine dair anlatım ve örnek videoları bu yazıda bulacaksınız.
Anlaşılmakta hep zorlanılmış, beygir gücüyle de hep karıştırılmış olan tork kavramını örneklerle açıklıyoruz.

Cevapla


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


halkalı esocrt kayaşehir esocrt